Csapatunk
A NIÜ csapata olyan szakemberekből áll, akiket a kreativitás és a fejlődés iránti szenvedély hajt. Technológiai, üzleti, politikai és tudományos területeken szerzett tapasztalatokkal rendelkeznek, és szinergiában dolgoznak azért, hogy támogassák és elősegítsék az innovációt az egész országban. Minden csapattag egyedi szaktudással járul hozzá a projektekhez, amelyek a finanszírozástól az innovatív ötletek és fejlesztések támogatásáig terjednek, mentorálást és erőforrásokat biztosítanak. Közös célunk, hogy olyan támogató környezetet teremtsünk, ahol az ötletek és a vállalkozók sikeresen fejlődhetnek, és ennek köszönhetően az újító, innovációs kultúra az egész társadalmat áthatja.
A menedzsment
Bódis László
vezérigazgató
Bódis László közgazdász, diplomáit a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán szerezte, nemzetközi gazdálkodás alapszakon és pénzügy mesterszakon. Szakmai pályafutását a Századvég Iskola Alapítványnál és a Neumann János Egyetemen kezdte kutatóként.
A gazdaságpolitika, a gazdaságstratégia és az innováció iránti erős érdeklődése az Innovációs és Technológiai Minisztériumba vezette, ahol a gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkár kabinetfőnökeként dolgozott. 2022-ben lett a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára. E szerepkörében számos szabályozási változtatást kezdeményezett a startupok működési környezetének versenyképessebbé tétele érdekében. E munkaköre mellett 2023-tól a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatójaként tevékenykedik.
prof. Somogyi Robert
operatív vezérigazgató-helyettes
Somogyi Robert a bajorországi Bodeni-tó partján fekvő Lindauban született, és élete nagy részét ott töltötte. A lindaui Bodensee-Gymnasiumban szerzett érettségi után közgazdaságtant és társadalomtudományokat tanult az augsburgi egyetemen, ahol diplomás közgazdász (Diplom-Kaufmann Univ.) végzettséget szerzett. Tanulmányai során megalapította első start-up vállalkozását, amely megalapozta sikeres vállalkozói pályafutását. Karrierje során számos start-up-ot indított és vezetett sikerre, több sikeres exitet elérve.
Több mint 25 éves tapasztalattal Somogyi Robert tapasztalt vezető és tanácsadó, aki stratégiára, márkamenedzsmentre, nemzetközi értékesítésre és digitális transzformációra specializálódott. Számos egyetemen tanított, ahol a stratégiai menedzsmentre és a prémium márkák brandingjére összpontosított.
Jámbor Erika
gazdasági vezérigazgató-helyettes
Jámbor Erika pénzügy szakirányú közgazdász, számviteli és pénzügyi szakellenőr, mérlegképes könyvelő vállalkozási szakon, társadalombiztosítási szakelőadó.
Közel 40 éves gazdasági felsővezetői pályafutása alatt tapasztalatokat szerzett az állami vállalati szférában, de külföldi és hazai magántulajdonú társaságoknál is dolgozott.
Feladatai közé tartozott a teljes back-office apparátus irányítása, szervezése, ellenőrzése. (Pénzügy, számvitel, kontrolling, beszerzés, létesítmény-gazdálkodás, jog, HR, IT, esetenként ügyfélszolgálat).
Tevékenység szempontjából rendkívül széles palettán mozognak azon cégek, melyek munkájában részt vett és ennek köszönhetően számtalan speciális feladat végrehajtásában közreműködött. (Élelmiszeripari külkereskedelem, filmgyártás, gépjármű értékesítés, kiállítás-építés, biodízel üzemanyag gyártás, lakóparkok üzemeltetése, víz-és csatornamű, turizmus, hadiipari gyártás, építésügyi minőségellenőrzés és innováció).
Korányi László
stratégiai és üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettes
Korányi László a Budapesti Műszaki Egyetemen villamosmérnöki és informatikai MSc diplomát szerzett, a Budapesti Marx Károly (Corvinus) Egyetemen pedig közgazdasági mesterszakot végzett. Az Ashridge Management College (Egyesült Királyság) végzett hallgatója.
K+F mérnökként dolgozott orvostechnikai eszközök fejlesztésénél, később több szoftvercég alapítója és vezérigazgatója volt. Öt évig a tel-avivi magyar nagykövetség tudományos és technológiai tanácsosaként dolgozott. Később különböző kormányzati és egyetemi pozíciókat töltött be, amelyek mind az innovációhoz kapcsolódtak. Tapasztalatait elkötelezett egyetemi oktatóként és számos cikk szerzőjeként osztja meg.
Hisz az innovációs politikánk és rendszereink folyamatos megújításának fontosságában.
dr. Tarlós Orsolya
vezérigazgatói kabinetvezető
Tarlós Orsolya jogász, igazgatásszervező, diplomáit a Budapesti Corvinus Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerezte. Több mint két évtizedes pályafutása során számos közigazgatási szervnél, minisztériumban, illetve állami tulajdonú gazdasági társaságnál dolgozott különböző, jogi kapcsolódású vezetői munkakörökben.
Az elmúlt időszakban gazdaságstratégiai, majd innovációpolitikai területen töltött be vezetői pozíciót. 2024 januárja óta koordinálja a Nemzeti Innovációs Ügynökség Zrt. napi működését a Vezérigazgatói Kabinet vezetőjeként.
Barabás Réka
tudáshasznosítási igazgató
A Corvinus Egyetemen közgazdász, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen pszichológus diplomát szerzett. Doktori disszertációját jelenleg írja, kutatásának témája a hazai felsőoktatási intézmények vállalati kapcsolatainak elemzése és értékelése, a technológiatranszfer folyamatokra fókuszálva.
A Nemzeti Innovációs Ügynökség tudáshasznosítási igazgatójaként az elméleti tudást gyakorlatba ültetve támogatja munkatársaival az akadémiai szférát az ott lévő tudás piaci hasznosításában.
Munkatapasztalata is segíti ebben; több egyetemen, önkormányzatnál, vállalatnál irányította a stratégiai tervezési folyamatokat, majd a stratégia végrehajtását. Támogatói oldalon részt vett kutatás-fejlesztési témájú pályázatok tervezésében és végrehajtásában, program és projektszinten egyaránt.
Gyulasi Georgina
kommunikációs igazgató
Közgazdász és bölcsész végzettséggel pályáját újságíróként kezdte, majd televíziós riporterként és szerkesztőként folytatta. A média világát 2010-ben hagyta maga mögött és jellemzően a közigazgatásban (önkormányzatnál, minisztériumokban, háttérintézményekben) dolgozott sajtófőnökként. Ezen kívül vezette a Napi Gazdaság konferencia üzletágát is.
A NIÜ csapatát 2024 év eleje óta erősíti kommunikációs igazgatóként.
Munkája során fontosnak tartja, hogy az adott szervezet minden kommunikációs csatornát kihasználva a lehető legszélesebb rétegeket érje el. Az igazgatóságon egyformán jelen vannak a klasszikus kommunikációs módszerek, illetve a modern technikák és csatornák, de a rendezvényszervezés során is fontos szempont az aktuális trendek követése, amivel az ökoszisztéma szereplőknek még izgalmasabbá válhat az információk átadása.
Kutni Mátyás
edukációs igazgató
Kutni Mátyás a Nemzeti Innovációs Ügynökség edukációs igazgatója. Felelős az MTMI tudományágak, a vállalkozói gondolkodásmód és a vállalkozásfejlesztési készségek népszerűsítéséért a gyermekek és a fiatal felnőttek körében.
Tanulmányait az Egyesült Királyságban végezte, majd visszaköltözött Magyarországra, és különböző vezetői pozíciókat töltött be az oktatásirányítás, a kormányzati igazgatás, valamint a kutatás- és innovációpolitika területén.
Hisz abban, hogy a gyermekek és a fiatal felnőttek egy ország hosszú távú sikerének kulcsa, így nagy lehetőségnek és kiváltságnak tartja, hogy alakíthatja útjukat, és motiválhatja őket a kifizetődő karrier és a szebb jövő felé.
Oláh István
vállalati szolgáltatásokért felelős igazgató
A Corvinus Egyetemen szerzett államigazgatási diplomáját követően az Európai Parlamentben és a Régiók Bizottságában végzett szakmai gyakorlatot.
Pályafutását regionális és nemzetközi területfejlesztéssel és projektmenedzsmenttel kezdte, valamint irányított regionális léptékű környezetgazdálkodási programot is, mely területeken 12 évet töltött.
Kiemelt stratégiai projektek és üzletfejlesztési területen igazgatóként dolgozott a T-Systems Magyarország Zrt-nél.
2019-ben megalapította az amerikai és DACH régió részére szállító big data text analitikai SaaS cégét, ahol COO pozíciót töltött be 2023 végéig.
2024. március 1-jén csatlakozott a Nemzeti Innovációs Ügynökséghez.
dr. Rodek Nóra
külpiaci igazgató
A Pécsi Tudományegyetemen angol nyelv és irodalom szakos tanár és bölcsész diplomát szerzett, majd közgazdászként végezett a Pannon Egyetemen, ahol a doktori képzés is részt vett - PhD-fokozatát 2018-ban szerezte Gazdálkodás- és Szervezéstudományok területén.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium Fenntarthatósági és Szemléletformálási főosztályát vezette. Egyetemi adjunktusként és főosztályvezetőként számos nemzetközi projektben láttott el szakmai vezetői feladatokat és képviselte Magyarországot a nemzetközi térben.
A Nemzeti Innovációs Ügynökség Külpiaci Igazgatóságának feladata a vállalkozások nemzetközi piacokon való megjelenésének támogatása, nemzetközi együttműködések kialakítása szakmai szervezetekkel és innovációs ügynökségekkel, illetve tanácsadás nemzetközi pályázatokkal (pl. Horizon Europe) kapcsolatban.
Surguta András
ökoszisztéma elemzési igazgató
Surguta András folyamatszervező diplomája mellett 1996-ban a Budapesti Közgazdaságtudományi (Corvinus) Egyetem Közgazdaságtudományi Karán HR menedzsment szakon végzett, majd MBA következett 2002-ben a Cork, Wageningen és a Debreceni Egyetem kombinált képzésén. Mindemellett humánerőforrás tanácsadó (az EEOTSZ minősített tagja).
Szakmai vezetőként és tanácsadóként pályafutása során elsősorban stratégiai tervezéssel, szervezetfejlesztéssel, HR folyamatfejlesztéssel, készségfejlesztő tréningekkel és változásfejlesztéssel foglalkozott. Részt vett a magyar egészségügyi rendszer digitalizálásában, elsősorban az elektronikus recept és a PHR fejlesztésében, valamint az átfogó egészségügyi MIS rendszer kialakításában.
A NIÜ-ben az innovációs ökoszisztéma adatelemzési rendszerének és adatelemzési képességének kialakítása a feladata.
Tosetto Antonella
RRF igazgató
Tosetto Antonella gazdasági agrármérnökként végzett a Kaposvári Egyetemen, majd a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzser Központjában egészségügyi menedzser, Egészségtudományi Karán dietetikus diplomát szerzett.
Több, mint 20 éves tapasztalata van projektmenedzserként, projektvezetőként Európai Uniós és hazai költségvetési projektek tervezésében és megvalósításában. Elsősorban az egészségügy és felsőoktatás fejlesztésére irányuló pályázatok végrehajtásában dolgozott közigazgatási szerveknél, azok háttérintézményeiben, kórházakban, felsőoktatási intézményekben.
2023-tól a Nemzeti Innováció Ügynökség RRF felsőoktatási tananyagfejlesztési kiemelt projektjének vezetőjeként tevékenykedik.