2024. 11. 21.
Tudományos Expo: milyen programok lesznek az első napon?

Ingyenes tudománynépszerűsítő programnak ad otthont a Szépművészeti Múzeum 2024. november 21-23. között: a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Magyar Tudományos Akadémia, a Nemzeti Innovációs Ügynökség, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat, a Nemzeti Tudósképző Akadémia, valamint a legnagyobb hazai egyetemek együttműködésében megvalósuló Tudományos Expo célja, hogy közérhető módon mutassa be a pezsgő magyar tudomány múltját, jelenét és jövőjét. Csütörtöki programajánló.

Érdekel
2024. 11. 19.
Tudományos Expo: a tudományról közérthetően

Különleges esemény vár minden tudomány iránt érdeklődőt a budapesti Szépművészeti Múzeumban november 21. és 23. között. A Kulturális és Innovációs Minisztérium szervezésében megvalósuló Tudományos Expo célja, hogy látványos és érthető módon mutassa be a magyar tudomány, kutatás és tehetséggondozás kiemelkedő eredményeit. Az Expo nemcsak a szakemberek, hanem a nagyközönség számára is izgalmas élményt kínál, ráadásul ingyenesen látogatható.

Érdekel
2024. 11. 12.
Tudományos Expót tartanak Budapesten a jövő kutatói számára

Tudományos Expo lesz Budapesten azzal a céllal, hogy a fiatalok elköteleződjenek a természettudományok iránt. A rendezvényen bemutatjuk, miként biztosíthat ez számukra karriert és tudást, ezzel erősítve a magyar nemzetet és a gazdaságot - mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter kedden a Gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnáziumban tartott sajtótájékoztatón.

Érdekel
2024. 11. 11.
Új innovációs utalvány program támogatja a magyar kkv-k innovációs teljesítményének növelését

Új pályázati konstrukciót hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, elsősorban a magyar mikro-, kis és középvállalkozásokat segítve innovációs törekvéseikben.

Érdekel
2024. 11. 06.
Kínai szakértelemmel erősítjük a magyar innovációs ökoszisztémát

Innovációs együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH), valamint a kínai Ipari és Informatikai Minisztérium Csúcstechnológiai Ipari Fejlesztési Központja (Torch Center) november 5-én, Budapesten. A három fél célja, hogy előmozdítsák a technológiai vállalkozások közötti tudás- és tapasztalatcserét, valamint támogassák a kereskedelmi forgalomba hozatalt és a piacfejlesztést.

Érdekel
2024. 11. 06.
2025/2026: a Magyar Tudomány Éve

Az Országgyűlés döntése alapján Magyarország a 2025-ös és 2026-os évet a „Magyar Tudomány Éveként” ünnepli, a Magyar Tudományos Akadémia és annak Könyvtára alapításának 200 éves évfordulójának alkalmából. Az ünnepi eseménysorozat célja a magyar tudomány, kutatás és innováció kiváló eredményeinek bemutatása, valamint a magyar tudományos közösség nemzetközi szerepének megerősítése.

Érdekel
2024. 11. 04.
Ötvenmilliárd forint támogatást kaptak a pályázók a fókuszterületi innovációs pályázatból

A Neumann János Program (NJP) fókuszterületi innovációs pályázatán 89 pályázó kapott összesen 50 milliárd forint értékű támogatást - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió hétfő reggeli műsorában.

Érdekel
2024. 10. 31.
Nyolcvankilenc projekt kap támogatást a Fókuszterületi innovációs pályázat keretében

A Neumann János-program kiemelt fókuszterületeire érkezett 182 pályázat közül 89 projekt nyert támogatást 50 milliárd forint értékben - jelentette be Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter október 31-én Budapesten.

Érdekel
2024. 10. 28.
Felgyorsítjuk a kkv-szektornak járó európai uniós források kifizetését

Innovációs programcsomagot hirdet meg a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak száznyolcvanmilliárd forint értékben – mondta el a Magyar Nemzetnek Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár. A Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója közölte azt is, ebből 106 milliárd forinttal támogatják a kutatás-fejlesztésre alapuló innovatív termékek és technológiák létrehozását, valamint 75 milliárd forinttal a legkisebb vállalkozások üzleti folyamatainak innovációját.

Érdekel
2024. 10. 28.
Az innováció a magyar versenyképesség kulcsa

Az innovációt nevezte a magyar versenyképesség kulcsának a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára október 28-án, hétfőn Debrecenben, a hajdú-bihari kereskedelmi és iparkamara Innováció a kkv-szektorban című fórumán tartott előadásában.

Érdekel
2024. 10. 25.
A világ 44. legjobb egyetemével együttműködésben mutat utat a mesterséges intelligencia területén a Budapesti Corvinus Egyetem

Közös kutatási és startup-inkubációs rendszert épít ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a világ 44. legjobb egyeteme, a Chinese University of Hong Kong Sencseni Kutatóintézete. Az együttműködés célja közös innovatív induló vállalkozások növekedésének támogatása, közös konferenciák, előadások szervezése és közös képzési programok kialakítása. A most induló munka jól illeszkedik a magyar kormány innovációs stratégiájába, amelynek kulcseleme a magyar egyetemek és kutatóintézetek nemzetközi kapcsolatainak magasabb szintre emelése úgy nyugat, mint kelet irányába.

Érdekel
2024. 10. 22.
Közel 3000 új diákkal indul a HSUP 5. tanéve 

Megújult formában kezdi meg ötödik tanévét 33 felsőoktatási intézményben, közel 3000 új diákkal a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezető zászlóshajó innovatív vállalkozói programja, a Hungarian Startup University Program (HSUP). „A program célja, hogy a fiatalok gyakorlatorientált képzésben ismerjék meg az innováció alapjait és az induló innovatív vállalkozások működését, elősegítve ezzel a hazai vállalkozói környezet bővülését” – mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója. Hozzátette, a program frissített tananyaga még magasabb minőséget és gyakorlati tudást kínál, ami segíti a diákokat abban, hogy sikeresen lépjenek be a piaci versenybe. A két féléves, gyakorlatorientált képzésben eddig közel tizenötezer diák vett részt.

Érdekel