Science Park projekt

Az innovációs ökoszisztéma fejlesztésének nemzetközi szinten széles körben alkalmazott eszközei a Tudományos és Innovációs Parkok (Science Park). Ezek legfőbb célja a tudományos eredmények hatékonyabb gazdasági hasznosítása és az innováció felgyorsítása.

A Neumann János Programban a tudományos és innovációs parkok fő céljai:

  • Elősegítsék a hazai KKV-k és nagyvállalatok, az induló (startup) vállalkozások és a hasznosító vállalkozások (spin-off-ok) növekedését a jövőbemutató technológiai területeken;
  • tudásmegosztásban, innovációban és együttműködésben gazdag környezet teremtsenek az egyetemek, kutatóintézetek, high-tech cégek, ipari vállalkozások és az induló vállalkozások kombinációjával;
  • az egyetemek és a gazdaság összekapcsolásának meghatározó terei legyenek. 

A hat felsőoktatási intézmény (Debreceni Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Semmelweis Egyetem, Széchenyi István Egyetem, Szegedi Tudományegyetem) által létrehozandó Tudományos és Innovációs Park szakmai koncepciójának kialakításához a magyar állam 2023-ban 500.000.000,- Ft, azaz ötszázmillió forint forrást biztosított. 

A NIÜ támogató és monitoring funkciója:

  • A NIÜ szakmailag támogatja a Science Park fejlesztés szakmai koncepciójának kidolgozását, elősegíti és monitorozza a szakmai koncepcióban meghatározott fejlesztési elemek megvalósulását, és a szakmai koncepcióban elfogadott KPI-ok teljesülését.
  • A NIÜ Science Park Fejlesztési Útmutatót tesz közzé, amely tartalmazza a szakmai koncepció kidolgozása során az Egyetemek által vizsgálandó szempontokat.