2025-04-04

Magyarország innovációs ökoszisztémája - K+F kapacitások és innovációs potenciál

Elkészült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiadványa, amelynek célja, hogy röviden és szemléletesen mutassa be a magyar kutatási és innovációs stratégiát, az innovációs  ökoszisztéma eredményeit, kulcsszereplőit és zászlóshajó programjait.

A kiadványt a magyar innováció három legnagyobb kormányzati letéteményese hívta életre. A Kulturális és Innovációs  Minisztérium, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Nemzeti Innovációs Ügynökség közös  küldetése, hogy teret adjon az innovatív gondolkodásnak és a vállalkozói szellemnek, erősítse az innovációra ösztönző  társadalmi, gazdasági környezetet.

A Magyarország Kormánya által 2023-ban elfogadott új innovációs stratégia, a Neumann János Program víziója, hogy 2040-re Magyarország bekerüljön a világ 10 leginnovatívabb országa közé. A stratégia fókuszában a tudástermelő rendszerek és a vállalati szektor közötti együttműködések erősítése, valamint a gazdasági, társadalmi, tudományos hatás áll.

A cél, hogy:

  1. a magyar tudósok a jövőben is meghatározó szerepet játsszanak a világ tudományos és technológiai fejlődésében; 
  2. a magyar kutatások és innovációk segítségével hozzájáruljunk korunk nagy kihívásainak megoldásához;
  3. az innováción keresztül megerősítsük a magyar kis- és középvállalati szektort, valamint hozzájáruljunk egy új, technológiai bázisú, innovatív vállalati (startup) szektor felépítéséhez. A célok elérése érdekében egyrészt növelni kell a kutatási és innovációs befektetéseket, másrészt biztosítani kell ezen befektetések hatékony és hatásközpontú felhasználását.

A Magyarország innovációs ökoszisztémája - K+F kapacitások és innovációs potenciál című kiadvány a lenti linken érhető el.

Letöltések