

Hírek

Csapattagonként 1-1 millió forintos kiemelt ösztöndíjat kapnak a legpiacképesebbnek ítélt egyetemi innovációs projektek a Hungarian Startup University Program (HSUP) keretében. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó két féléves egyetemi kurzust idén is a Demo Day zárta július 3-án a Bosch Budapest Innovációs Kampuszán. Az eseményen neves szakemberekből álló zsűri előtt 15 csapat mutatta be innovatív projektjét, amelyek közül a legígéretesebbek szakmai felajánlásokkal is gazdagodtak.
Érdekel
Két évvel ezelőtt alakult meg a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), amelynek célja a hazai innovációs ökoszisztéma erősítése, versenyképességének javítása, az innovációs ökoszisztéma szereplőinek összekapcsolása. Az eltelt időszakban az ügynökség több mint 2 ezer vállalkozást segített különböző szolgáltatásaival, több mint 100 innovatív vállalkozást sikerrel támogatott a külpiacra lépésben, több ezer hallgató innovációs képzésében játszott főszerepet, valamint 15 egyetemet támogatott a kutatási eredményeik piaci hasznosításában és az iparral való összekapcsolódásban.
Érdekel
Vezető magántőke- és kockázatitőke-befektetők, valamint Magyarország innovációs szektorának meghatározó képviselői gyűltek össze a 0100 Emerging Europe konferencia keretében Budapesten. A 2025. május 14-16. között zajló nemzetközi esemény kiemelt célja az volt, hogy népszerűsítse Magyarország innovációs központként betöltött szerepét és megerősítse azt a régióban.
Érdekel
Már több mint 1300 magyar cég tud szintet lépni az innováció világában a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) ingyenes szolgáltatása segítségével. Az innovációs tréning célja, hogy versenyképesebb vállalkozások működjenek hazánkban és elvégzésével lehetőség nyílik a GINOP Plusz pályázaton való részvételre is.
Érdekel
Elkészült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiadványa, amelynek célja, hogy röviden és szemléletesen mutassa be a magyar kutatási és innovációs stratégiát, az innovációs ökoszisztéma eredményeit, kulcsszereplőit és zászlóshajó programjait.
Érdekel
A hatékonyan működő innovatív vállalkozások kulcsszerepet töltenek be a magyar gazdaság versenyképességében, ezért a kormány támogatja a folyamatos megújulásra képes cégeket - hangoztatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Pécsen.
Érdekel
A magyar tudomány éve egy különleges lehetőség arra, hogy reflektorfénybe állítsa, és kiemelje a hazai kutatási eredményeket, a tudomány társadalmi jelentőségét, valamint hogy közelebb vigye a tudományt a fiatalokhoz - hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a magyar tudomány éve alkalmából mondott beszédében csütörtökön a budapesti Hősök terén.
Érdekel
Célunk, hogy minél több innovatív vállalkozás működjön Magyarországon és segítsük ezen az úton a már ma is innováló vállalkozásokat is - jelentette ki Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója kedden Szegeden, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Kulturális és Innovációs Minisztérium Innovációs roadshow-jának első állomásán.
Érdekel
Április folyamán hét nagyvárosban (Szeged, Miskolc, Debrecen, Pécs, Győr, Veszprém, Budapest) is tájékozódhatnak a vállalkozások az elérhető innovációs támogatási programokról, aktuális K+F pályázati lehetőségekről és ingyenes innovációs szolgáltatásokról.
Érdekel
A Nemzeti Innovációs Ügynökség összekapcsolta az egyetemeket a befektetőkkel, hogy segítse a felsőoktatásban megjelenő innovatív ötletek, technológiák piacra jutását - hangsúlyozta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.
Érdekel
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) egyetemi tudáshasznosítást támogató TTC-projektje: hiánypótló rendezvényen kapcsolta össze a NIÜ az egyetemeket és az innovációs befektetőket, elősegítve a két szektor együttműködését. Az eseményen az egyetemi technológia transzfer szakértők ismertették a felsőoktatási intézményekben formálódó innovációs projekteket. A potenciális együttműködések bemutatása azért is fontos a befektetőknek, mert az egyetemi tudástranszfer versenyelőnyt és piaci növekedést biztosít az üzleti angyaloknak, inkubátoroknak és kockázati tőkebefektetőknek, egyúttal jó az egyetemeknek és a kutatóknak is, hiszen a kockázatitőke-befektetők nélkülözhetetlenek az innovációik sikeres piacravitelében.
Érdekel