2025. 07. 08.
Cél, hogy az egyetemi tudásból minél több sikeres vállalkozás szülessen

Az egyetemi tudás hasznosítása elengedhetetlen az hazai felsőoktatási intézmények, kutatóintézetek és Magyarország versenyképességének erősítésében. Ezt szolgálja a Proof of Concept (PoC) pályázat is, amelynek révén 16 egyetemi és kutatóintézeti technológiai transzfer cég (TTC) összesen 3,45 milliárd forintnyi támogatást tud arra fordítani, hogy piacképes projektjeit továbbfejlessze megvalósítsa. A nyertes pályázók a mai napon Budapesten találkoztak, hogy megosszák egymással gondolataikat, tapasztalataikat.

Érdekel
2025. 07. 04.
Bemutatkoztak a HSUP legígéretesebb startup projektjei

Csapattagonként 1-1 millió forintos kiemelt ösztöndíjat kapnak a legpiacképesebbnek ítélt egyetemi innovációs projektek a Hungarian Startup University Program (HSUP) keretében. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó két féléves egyetemi kurzust idén is a Demo Day zárta július 3-án a Bosch Budapest Innovációs Kampuszán. Az eseményen neves szakemberekből álló zsűri előtt 15 csapat mutatta be innovatív projektjét, amelyek közül a legígéretesebbek szakmai felajánlásokkal is gazdagodtak.  

Érdekel
2025. 07. 01.
2 éves a NIÜ

Két évvel ezelőtt alakult meg a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), amelynek célja a hazai innovációs ökoszisztéma erősítése, versenyképességének javítása, az innovációs ökoszisztéma szereplőinek összekapcsolása. Az eltelt időszakban az ügynökség több mint 2 ezer vállalkozást segített különböző szolgáltatásaival, több mint 100 innovatív vállalkozást sikerrel támogatott a külpiacra lépésben, több ezer hallgató innovációs képzésében játszott főszerepet, valamint 15 egyetemet támogatott a kutatási eredményeik piaci hasznosításában és az iparral való összekapcsolódásban.

Érdekel
2025. 06. 27.
Proof of Concept: Még több egyetemi innovatív projektből válhat piacképes termék

15 egyetemi és kutatóintézeti technológiai transzfer cég (TTC) összesen 3,45 milliárd forintnyi támogatás révén ígéretes, piacképes projekteket tud megvalósítani a Proof of Concept (PoC) pályázat keretében. A magyar kutatási és innovációs ökoszisztéma fejlesztésének stratégiai célja a hazai egyetemeken és kutatóintézetekben zajló tudástermelés gyakorlati hasznosítása, vagyis, hogy minél több projektből szülessen piacképes termék, technológia, szolgáltatás.

Érdekel
2025. 06. 20.
Élvonal: tehetséggondozó és csúcskutatásokat támogató program indul Krausz Ferenc vezetésével

Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus kezdeményezésére került elfogadásra az Országgyűlés által az a törvény, amely egyedülálló módon kapcsolja össze a világszínvonalú csúcskutatást és a korai tehetséggondozást, ezáltal globálisan is kiemelkedő fejlődési utat biztosít a jövő magyar tudósai és innovátorai számára. Az Élvonal Program missziója, hogy olyan világszínvonalú környezet jöjjön létre Magyarországon, amely egyrészt elősegíti, hogy a jövő magyar Nobel-díjasai itthon végzett kutatásaikkal érdemeljék ki a tudomány legfontosabb elismerését, másrészt hozzájárul a kiemelkedő hazai hozzáadott értéket előállítani képes magyar mélytechnológiai (tudományos és műszaki áttöréseket piacra vivő) szektor felépüléséhez.

Érdekel
2025. 06. 20.
Új lendületet kapnak a doktori képzések

Úgy az egyetemek, mint a doktoranduszok, valamint az Országos Doktori Tanács is egyöntetűen támogatta a javaslatot, amely alapján háromszintű doktori képzés jön létre, a doktoranduszok havi jövedelme számottevően emelkedik és tovább nő az egyetemek autónómiája a doktori képzések szerkezetének kialakításában. Az elfogadott törvénymódosítás további célja, hogy ösztönözze a sikeres fokozatszerzések számát. Az intézkedésekkel a Kormány stratégiai célja, hogy minél több tehetséges fiatal válassza a kutatói, fejlesztői, innovációs életpályát.

Érdekel
2025. 06. 06.
Kimagasló eredményekkel zárult a HSUP tavaszi féléve

 Közel húszezer diák vett már részt a Hungarian Startup University Programban (HSUP). Az 5 évvel ezelőtt indított egyetemi startup program keretében eddig összesen több mint 800 innovatív projekt indult el, az idei tavaszi félév során 143 új csapat jött létre, hogy saját startupötletükön dolgozzanak és megszerezhessék a legjobb 15 csapat tagjainak járó, fejenként 1 millió forintos ösztöndíjat

Érdekel
2025. 06. 02.
A MILAB az egyik legsikeresebben működő nemzeti laboratórium

A Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium (MILAB) az egyik legsikeresebben működő nemzeti laboratórium - mondta Palkovics László mesterséges intelligenciáért (MI) felelős kormánybiztos 2025. június 2-án, hétfőn a MILAB szakmai napján Budapesten, a SZTAKI-ban (Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet).

Érdekel
2025. 05. 29.
HU-rizont program - Októberben várható döntés a nyertes projektekről

Júniusban kezdődik a HU-rizont programra benyújtott pályázatok kiértékelése és várhatóan már októberben döntés születik a nyertes projektekről - mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatorna 2025. május 29-i műsorában.

Érdekel
2025. 05. 28.
Rekordérdeklődés a HU-rizont Program iránt: 132 pályázat érkezett 51 milliárd forint támogatási igénnyel

Második alkalommal hirdette meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) a HU-rizont Programot, amelynek célja, hogy a magyar egyetemek nemzetközi élvonalbeli intézményekkel közösen fejlesszenek megoldásokat a társadalom és a gazdaság legégetőbb kihívásaira. A tavalyi 112 után idén már 132 pályázat érkezett be 51 milliárd forint összesített támogatási igénnyel.

Érdekel
2025. 05. 20.
Meghaladja a tizenegyezret a magyar doktoranduszok száma

Míg tíz évvel ezelőtt mintegy hat-hétezer személy vett részt a doktori képzésekben Magyarországon, ez a szám ma már meghaladja a tizenegyezret, ami több mint ötvenszázalékos bővülést jelent - mondta Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója május 20-án, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Érdekel
2025. 05. 17.
Új időszámítás a doktori képzésekben

Új időszámítás kezdetéről beszélt a doktori képzésekben a 2025. május 17-én, Budapesten rendezett sajtótájékoztatóján a kulturális és innovációs miniszter. Hankó Balázs elmondta: több pénzhez juthatnak majd a jövőt alkotó és alakító fiatalok.

Érdekel