

Hírek

Az egyetemi tudás hasznosítása elengedhetetlen az hazai felsőoktatási intézmények, kutatóintézetek és Magyarország versenyképességének erősítésében. Ezt szolgálja a Proof of Concept (PoC) pályázat is, amelynek révén 16 egyetemi és kutatóintézeti technológiai transzfer cég (TTC) összesen 3,45 milliárd forintnyi támogatást tud arra fordítani, hogy piacképes projektjeit továbbfejlessze megvalósítsa. A nyertes pályázók a mai napon Budapesten találkoztak, hogy megosszák egymással gondolataikat, tapasztalataikat.
Érdekel
Csapattagonként 1-1 millió forintos kiemelt ösztöndíjat kapnak a legpiacképesebbnek ítélt egyetemi innovációs projektek a Hungarian Startup University Program (HSUP) keretében. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó két féléves egyetemi kurzust idén is a Demo Day zárta július 3-án a Bosch Budapest Innovációs Kampuszán. Az eseményen neves szakemberekből álló zsűri előtt 15 csapat mutatta be innovatív projektjét, amelyek közül a legígéretesebbek szakmai felajánlásokkal is gazdagodtak.
Érdekel
Két évvel ezelőtt alakult meg a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), amelynek célja a hazai innovációs ökoszisztéma erősítése, versenyképességének javítása, az innovációs ökoszisztéma szereplőinek összekapcsolása. Az eltelt időszakban az ügynökség több mint 2 ezer vállalkozást segített különböző szolgáltatásaival, több mint 100 innovatív vállalkozást sikerrel támogatott a külpiacra lépésben, több ezer hallgató innovációs képzésében játszott főszerepet, valamint 15 egyetemet támogatott a kutatási eredményeik piaci hasznosításában és az iparral való összekapcsolódásban.
Érdekel
15 egyetemi és kutatóintézeti technológiai transzfer cég (TTC) összesen 3,45 milliárd forintnyi támogatás révén ígéretes, piacképes projekteket tud megvalósítani a Proof of Concept (PoC) pályázat keretében. A magyar kutatási és innovációs ökoszisztéma fejlesztésének stratégiai célja a hazai egyetemeken és kutatóintézetekben zajló tudástermelés gyakorlati hasznosítása, vagyis, hogy minél több projektből szülessen piacképes termék, technológia, szolgáltatás.
Érdekel
A magyar startup vállalkozások versenyképesek, és továbbra is számíthatnak a kormány támogatására - mondta Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár 2025. június 25-én, szerdán Budapesten, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) és a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) szervezésében megvalósított Startup Factory Nyílt Napon, megnyitó beszédében.
Érdekel
Egy héten át újra Magyarországra figyel az innovációs világ: 2025. szeptember 11-19. között zajlik a II. Hungarian Innovation Week, amely összefogja a hazai innovációs rendezvényeket, fókuszáltan ad választ az aktuális kérdésekre, így ezzel is erősíti a magyar ökoszisztémát.
Érdekel
Vezető magántőke- és kockázatitőke-befektetők, valamint Magyarország innovációs szektorának meghatározó képviselői gyűltek össze a 0100 Emerging Europe konferencia keretében Budapesten. A 2025. május 14-16. között zajló nemzetközi esemény kiemelt célja az volt, hogy népszerűsítse Magyarország innovációs központként betöltött szerepét és megerősítse azt a régióban.
Érdekel
Május közepén rendezték meg a Hungexpón az Ipar Napjai és Automotive Hungary nemzetközi ipari szakkiállítást, amelynek központi témája idén a a fenntarthatóság, az automatizáció és az innováció volt. Az esemény megnyitóján részt vett Somogyi Robert, a Nemzeti Innovációs Ügynökség operatív vezérigazgató-helyettese is. A rendezvényen átadták az Ipar Napjai Nagydíjakat is.
Érdekel
Már több mint 1300 magyar cég tud szintet lépni az innováció világában a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) ingyenes szolgáltatása segítségével. Az innovációs tréning célja, hogy versenyképesebb vállalkozások működjenek hazánkban és elvégzésével lehetőség nyílik a GINOP Plusz pályázaton való részvételre is.
Érdekel
Az NKFIH támogatásával megvalósult finanszírozással valósíthatják meg kutatási, fejlesztési és innovációs elképzeléseiket a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások a megújuló Bay Voucher Program keretében. A Bay Zoltán Kutatóközpont szakmai tudásával, kutatási kapacitásaival és infrastruktúrájával támogatja a magyar KKV-kat, hogy új termékeket, szolgáltatásokat és technológiai megoldásokat fejlesszenek ki és juttassanak el a piacra. Az innovációs szolgáltatások 2025. április 15-től igényelhetők voucher (utalvány) formájában. A program teljes keretösszege 1,5 milliárd forint, egy vállalkozás pedig legfeljebb 100 millió forint értékű KFI szolgáltatást vehet igénybe.
Érdekel
A hatékonyan működő innovatív vállalkozások kulcsszerepet töltenek be a magyar gazdaság versenyképességében, ezért a kormány támogatja a folyamatos megújulásra képes cégeket - hangoztatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Pécsen.
Érdekel
Elkészült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiadványa, amelynek célja, hogy röviden és szemléletesen mutassa be a magyar kutatási és innovációs stratégiát, az innovációs ökoszisztéma eredményeit, kulcsszereplőit és zászlóshajó programjait.
Érdekel