2024. 09. 16.
Sikeresen zárult a NIÜ kínai körútja

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) támogatásával és aktív részvételével mutatkoztak be a magyar innovációs ökoszisztéma szereplői Kínában. A sanghaji, hangzhou-i, nankingi és hsziameni eseményeken együttműködések indultak több magyar egyetemmel, befektetővel és vállalkozással is, ezzel erősítve a két ország közötti gazdasági együttműködéseket.

Érdekel
2024. 09. 09.
Tovább erősödnek a tudományos és innovációs magyar-kínai kapcsolatok

Magyarország a díszvendége a világ egyik legrangosabb innovációs eseményének, a kínai Pujiang Innovációs Fórumnak Sanghajban. A szeptember 7-10. között zajló, nagyszabású rendezvényen hazánk egy 40 fős, szakpolitikusokból, tudósokból, vállalati és egyetemi vezetőkből álló delegációval képviselteti magát. A delegációt Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója vezeti.

Érdekel
2024. 09. 09.
Kiemelt szerep jut idén Magyarországnak a sanghaji Pujiang Innovációs Fórumon

Szeptember 7-én kezdődött meg a Pujiang Innovációs Fórum Sanghajban, ahol a négy napig tartó rendezvényen idén Magyarország mint díszvendég vesz részt az eseményen mintegy negyven szakértővel, vállalati és egyetemi vezetővel, akik a fórumon elhelyezett kiemelt standnál mutatják be, hogy a magyar innováció milyen területeken nyújt világszínvonalú teljesítményt.

Érdekel
2024. 08. 29.
Hungary Innovation Summit: innováció = gondolkodásmód

Nemzetközi konferencia nyitja a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) által életre hívott Hungary Innovation Week rendezvénysorozatot. A Hungary Innovation Summit az innováció, a technológiai fejlesztések és az újító gondolatok iránt érdeklődők kiemelt rendezvénye. A Summit keynote előadója Jon Medved, a globális kockázatitőke-platform OurCrowd alapítója és vezérigazgatója lesz. A magyar kormány célja, hogy 2030-ra Magyarország Európa tíz leginnovatívabb országa között legyen.

Érdekel
2024. 07. 30.
Olimpiák az innováció jegyében

Az olimpia nemcsak a sportolók, hanem az innováció számára is fontos esemény, hiszen az egész világ odafigyel arra, mi történik ott. Nem csoda, hogy például a tévéközvetítés, a sportfelszerelések vagy épp a szállító eszközök is izgalmas fejlődésen mentek keresztül az elmúlt évtizedek során. A Nemzeti Innovációs Ügynökség célja olyan vállalkozások támogatása, amelyek innovatív termékeikkel vagy szolgáltatásaikkal nemzetközi szinten is ismertté és elismertté válnak - akár az olimpián is.

Érdekel
2024. 07. 19.
Nemzetközi tudáshoz és kapcsolatrendszerhez férhetnek hozzá a Science Parkok a NIÜ új partnerségén keresztül

Tudásmegosztás, hálózatépítés és érdekképviselet a legfőbb célja a 77 ország 350-nél is több szervezetét összefogó Science Parkok Nemzetközi Szövetségének (IASP), amelynek hivatalos tagjává vált a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ). Az IASP-tagság eredményeként az egyetemi bázisú Science Parkok nemzetközi tapasztalatokhoz, jógyakorlatokhoz, adatokhoz és élő kapcsolatrendszerhez férhetnek hozzá, ezáltal tovább erősítve meghatározó szerepüket az egyetemek és a gazdaság összekapcsolásában.

Érdekel
2024. 06. 17.
Rubik50: A valódi innováció kortalan

Ötven évvel ezelőtt, 1974-ben találta fel ifj. Rubik Ernő az eredetileg oktatási célokra szánt logikai játékát, amely végül Rubik-kockaként meghódította az egész világot, s a mai napig a magyar kreativitás és innováció egyik legfőbb szimbólumának számít. Rávilágít arra, hogy egy jó innováció évtizedekig fenntarthatja az érdeklődést. Vajon a jelenben egyszerűbben tudná sikerre vinni találmányát a feltaláló? E célból jött létre a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), amelynek küldetése, hogy a Rubik-kockához hasonló, kiváló innovatív projektek piacravitelét elősegítse.

Érdekel
2024. 06. 06.
Agráripari cégek bemutatkozását segítette a NIÜ Kínában

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) 5 magyar vállalkozással közösen vett részt a nanjingi digitális agrár expón: az ügynökség az XPAND programja keretében segített a hazai cégeknek bemutatkozni és további kapcsolatokat építeni Kínában.

Érdekel
2024. 05. 27.
50 milliárd forint vállalatok és egyetemek közös innovációs fejlesztéseinek támogatására

Idén újra, magasabb keretösszeggel indítja el az NKFIH a Neumann János Program 3 kiemelt területére összpontosító fókuszterületi innovációs programját. A tavalyi 30 milliárd forint helyett idén már 50 milliárd forint érhető el a kedden meghirdetett pályázaton - jelentette be Bódis László a Magyar Innovációs Szövetség pécsi innovációs pop-up konferenciáján.

Érdekel
2024. 05. 16.
Átadták a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Energetikai Innovációs Tesztállomását az ELI-ALPS Lézeres Kutatóintézet telephelyén

Az eseményen Lantos Csaba energiaügyi miniszter méltatta a szegedi kutatási agglomeráció, a Szegedi Tudományegyetem, az ELI ALPS lézerközpont, a Szegedi Biológiai Kutatóintézet és az SZTE Science Park elmúlt években elért eredményeit.

Érdekel
2024. 05. 10.
A zöld átállás támogatása a magyar innovációs stratégia alapvetése

A Miskolci Egyetem által szervezett GREENOVATION konferencia panelbeszélgetésében Bódis László vezérigazgatónk elmondta, hogy a Neumann János Program egyik kiemelt fókuszterülete a zöld átállás, ideértve a klímasemleges és biztonságos energiaátmenet, az agrárium és élelmiszeripar, a körforgásos gazdaság és a vízügyek területét is.

Érdekel
2024. 05. 08.
IASP és NIÜ: Partnerség a Tudományos és Innovációs Parkok Fejlesztéséért

Együttműködési megállapodást kötött a NIÜ a Tudományos Parkok és Innovációs Területek Nemzetközi Szövetségével (International Association of Science Parks and Areas of Innovation, IASP)

Érdekel