2024. 12. 18.
Dupláztak a középiskolások: rekordszámú innovációs ötlet érkezett a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára

Soha nem övezte még ekkora érdeklődés Magyar Innovációs Szövetség középiskolások számára kiírt versenyét, a 14-18 éves korosztályból idén a korábbinál kétszer több, közel 300 pályázat érkezett a nagy múltú innovációs versenyre, a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára (OTIO). A fiatalok körében az innováció slágertémái között olyan területek állnak az élen, mint a fenntarthatóság, az emberek egészségének megtartását célzó projektek vagy a városi közlekedés modernizálása, az alkalmazott technológiák között pedig a mesterséges intelligencia és a 3D nyomtatás a legnépszerűbbek.

Érdekel
2024. 12. 03.
Még egy hétig jelentkezhetnek a középiskolások a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára!

A Magyar Innovációs Szövetség meghosszabbított határidővel várja a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára a jelentkezéseket, melynek határideje 2024. december 9., éjfél. A pályázó diákok összesen több mint ötmillió forint ösztöndíjat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák szintén kiemelt támogatásban részesülnek több 10 millió forint értékben.

Érdekel
2024. 11. 12.
Tudományos Expót tartanak Budapesten a jövő kutatói számára

Tudományos Expo lesz Budapesten azzal a céllal, hogy a fiatalok elköteleződjenek a természettudományok iránt. A rendezvényen bemutatjuk, miként biztosíthat ez számukra karriert és tudást, ezzel erősítve a magyar nemzetet és a gazdaságot - mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter kedden a Gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnáziumban tartott sajtótájékoztatón.

Érdekel
2024. 10. 22.
Közel 3000 új diákkal indul a HSUP 5. tanéve 

Megújult formában kezdi meg ötödik tanévét 33 felsőoktatási intézményben, közel 3000 új diákkal a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezető zászlóshajó innovatív vállalkozói programja, a Hungarian Startup University Program (HSUP). „A program célja, hogy a fiatalok gyakorlatorientált képzésben ismerjék meg az innováció alapjait és az induló innovatív vállalkozások működését, elősegítve ezzel a hazai vállalkozói környezet bővülését” – mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója. Hozzátette, a program frissített tananyaga még magasabb minőséget és gyakorlati tudást kínál, ami segíti a diákokat abban, hogy sikeresen lépjenek be a piaci versenybe. A két féléves, gyakorlatorientált képzésben eddig közel tizenötezer diák vett részt.

Érdekel
2024. 10. 07.
Meghirdették a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát

Meghirdették a 14-19 éves fiataloknak szóló, 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát (OTIO), amelynek keretében az önálló projekttel induló fiatalok összesen több mint ötmillió forint jutalmat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák is kiemelt támogatást nyernek.

Érdekel
2024. 06. 19.
Rubik50: játszva válhatunk sikeres feltalálókká

Több mint 500 gyerek részvételével rendezett flashmobot a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) ma Budapesten. Az esemény célja azt volt, hogy ezzel is tisztelegjenek az idén 50 éves Rubik-kocka nagyszerűsége előtt.

Érdekel
2024. 04. 24.
Ruha újra hasznosítással értek el sikert magyar diákok a ciprusi tudományos vásáron

New York-i befektető érdeklődését is felkeltette a nyíregyházi tanulók bemutatója. A NIÜ támogatásával vett részt Benő Kristóf és Mester Dániel, a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium két tanulója a The Cyprus Institute kutatóintézet által 12-18 éves diákok számára évente megrendezésre kerülő, nemzetközi sCYence Fair 2024 rendezvényen április közepén.

Érdekel
2023. 12. 08.
Újabb diáklaborok kaptak támogatást a Selye János Diáklaborhálózat Kiépítése Program keretében

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) és a Magyar Diáklaborok Egyesület közös projektének keretében két újonnan létrejövő és négy fejlesztendő diáklabor kap vissza nem térítendő támogatást a laborok eszközparkjának modernizálására, csúcsminőségű, a kutatói életpályát vonzóvá tevő eszközök és az ezekhez szükséges humánerőforrás biztosítására.

Érdekel
2023. 11. 06.
Konferenciával indult a Selye János Diáklabor Hálózat Kiépítése program

Dr. Selye János világhírű vegyész, belgyógyász és endokrinológus nevét viseli az a program, amelynek keretében országszerte eddig 24 középiskola kapott támogatást fejlesztési célokra a Nemzeti Innovációs Ügynökség által vezetett és a Magyar Diáklaborok Egyesületével közösen létrehozott konzorciumi pályázatból. A program célja, hogy a természettudományos tantárgyak az iskolai oktatáson túlmutatva, interaktív kísérletezésekkel és tanórákkal szerettesse meg a fiatal középiskolásokkal a tudományos pályát.

Érdekel
2023. 08. 02.
Épül a Selye János Diáklabor Hálózat

Szeptembertől több mint egymilliárd forint támogatásból újul meg 24 középiskolai diáklabor a Selye János Diáklabor Hálózat kiépítésének részeként. A fejlesztések révén a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gyakorlati eszközökön keresztül szeretné felkelteni a fiatalok figyelmét a kutatói pályák iránt.

Érdekel