Hírek
Szeptembertől ismét elérhető lesz a Hungarian Startup University Program (HSUP) több mint 30 felsőoktatási intézményben. A két féléves kurzus célja a hallgatók innovációs ismereteinek szélesítése, valamint az önálló projektjeikre épülő startupalapítás ösztönzése. A program a 2024/25-ös tanévtől kezdődően új arculat mellett, teljesen megújult tananyaggal indul, ráadásul az innováció nemzetközi nyelvén, angolul lesz elérhető, hiszen a sikeres induló vállalkozás alapítóknak külföldi befektetők, vevők és más partnerek előtt is képesnek kell lenniük megállni a helyüket.
ÉrdekelNemzetközi konferencia nyitja a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) által életre hívott Hungary Innovation Week rendezvénysorozatot. A Hungary Innovation Summit az innováció, a technológiai fejlesztések és az újító gondolatok iránt érdeklődők kiemelt rendezvénye. A Summit keynote előadója Jon Medved, a globális kockázatitőke-platform OurCrowd alapítója és vezérigazgatója lesz. A magyar kormány célja, hogy 2030-ra Magyarország Európa tíz leginnovatívabb országa között legyen.
ÉrdekelFolyamatosan nő az innovatív fiatalok és vállalkozások száma Magyarországon, ám közülük sokan segítségre szorulnak abban, hogy elképzeléseikből miként lehet sikeres terméket vagy szolgáltatást létrehozni. Ebben segít a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) IMPULSE programja, amely magyar vállalkozások és startupok magas piaci potenciállal kecsegtető innovációinak hasznosítását támogatja csoportos és személyes tanácsadás mentorálás és tudásátadás keretében.
Érdekel30 millió forinttal támogatja a hazai innovációs rendezvények létrejöttét a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) 2024-ben. Az ügynökség kiemelt missziója az innovációs ismeretek elmélyítése, az ökoszisztéma dinamizálása különböző hazai és nemzetközi események szervezésével, amelyhez segítséget nyújt a hazai innovációs ökoszisztéma szereplői számára elérhető Rendezvénytámogatási program.
ÉrdekelTudásmegosztás, hálózatépítés és érdekképviselet a legfőbb célja a 77 ország 350-nél is több szervezetét összefogó Science Parkok Nemzetközi Szövetségének (IASP), amelynek hivatalos tagjává vált a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ). Az IASP-tagság eredményeként az egyetemi bázisú Science Parkok nemzetközi tapasztalatokhoz, jógyakorlatokhoz, adatokhoz és élő kapcsolatrendszerhez férhetnek hozzá, ezáltal tovább erősítve meghatározó szerepüket az egyetemek és a gazdaság összekapcsolásában.
ÉrdekelÖsszesen 45 millió forintot kaptak a legpiacképesebbnek ítélt egyetemi innovációs projektek a Hungarian Startup University Program (HSUP) keretében. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó két féléves egyetemi kurzust idén is a Demo Day zárta. A budapesti eseményen neves szakemberekből álló zsűri előtt 15 csapat mutatta be innovatív projektjét, amelyek közül a legígéretesebbek szakmai felajánlásokkal is gazdagodtak. A Demo Day keretében ismertették a jövő tanévtől életbe lépő változásokat, a korszerűsített tananyagot, az új arculatot, valamint bejelentették, hogy ősztől indul a doktori hallgatóknak és posztdoktori programokban résztvevő kutatóknak szóló HSUP Advanced program is.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) legújabb szolgáltatása, az Enterprise Horizon program információátadással támogatja az innovatív vállalkozásokat a világ legnagyobb kutatás-fejlesztés és innovációs programjában, Horizon Europe-ban való sikeres részvételben, illetve nemzetközi konzorciumok építésében. Az első workshop (START) 2024. július 4-én lesz a NIÜ-ben.
ÉrdekelÖtven évvel ezelőtt, 1974-ben találta fel ifj. Rubik Ernő az eredetileg oktatási célokra szánt logikai játékát, amely végül Rubik-kockaként meghódította az egész világot, s a mai napig a magyar kreativitás és innováció egyik legfőbb szimbólumának számít. Rávilágít arra, hogy egy jó innováció évtizedekig fenntarthatja az érdeklődést. Vajon a jelenben egyszerűbben tudná sikerre vinni találmányát a feltaláló? E célból jött létre a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), amelynek küldetése, hogy a Rubik-kockához hasonló, kiváló innovatív projektek piacravitelét elősegítse.
ÉrdekelA London TechWeeken mutatta be a 2024 Global Startup Ecosystem Report-ot (GSER) a Startup Genome és a Global Entrepreneurship Network. A GSER startup adatbázisa globálisan egyedülálló: közel 5 millió vállalat adatait elemzi, több mint 300 vállalkozói innovációs ökoszisztémában. Egyedi betekintést és mély ismereteket nyújt a világ startup trendjeiről, valamint rangsorolja a 40 legjobb globális, feltörekvő és regionális ökoszisztémát. A magyar ökoszisztéma elemzésében a NIÜ működött közre a Startup Genome stratégiai partnereként.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) legújabb szolgáltatása, az Enterprise Horizon program információátadással támogatja az innovatív vállalkozásokat a világ legnagyobb kutatás-fejlesztés és innovációs programjában, Horizon Europe-ban való sikeres részvételben, illetve nemzetközi konzorciumok építésében. Mindez azon törekvések sorát erősíti, amelyek célja a magyar innovatív vállalkozások külpiacra lépésének támogatása, nemzetközi hálózatosodásuk elősegítése, és nem utolsó sorban nemzetközi források bevonása a magyar innovációs ökoszisztémába.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) IMPULSE programjának célja, hogy elősegítse a magyar vállalkozások magas piaci potenciállal bíró innovatív termékeinek, szolgáltatásainak piaci hasznosítását. A pályázók bruttó 5, illetve 7,5 millió forint értékű, innovációt támogató szolgáltatáscsomagot nyerhetnek el, amelynek keretében projektfejlesztési, innovációfinanszírozási, üzletfejlesztési, szellemi tulajdonvédelmi és egyéb témákban részesülhetnek csoportos és személyes tanácsadásban és mentorálásban.
ÉrdekelNagy volt az érdeklődés az innovatív vállalkozás/startup indításához szükséges ismereteket adó Hungarian Startup University Program (HSUP) iránt az Educatio szakkiállításon
Érdekel