Hírek
Megújult formában kezdi meg ötödik tanévét 33 felsőoktatási intézményben, közel 3000 új diákkal a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezető zászlóshajó innovatív vállalkozói programja, a Hungarian Startup University Program (HSUP). „A program célja, hogy a fiatalok gyakorlatorientált képzésben ismerjék meg az innováció alapjait és az induló innovatív vállalkozások működését, elősegítve ezzel a hazai vállalkozói környezet bővülését” – mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója. Hozzátette, a program frissített tananyaga még magasabb minőséget és gyakorlati tudást kínál, ami segíti a diákokat abban, hogy sikeresen lépjenek be a piaci versenybe. A két féléves, gyakorlatorientált képzésben eddig közel tizenötezer diák vett részt.
ÉrdekelMeghirdették a 14-19 éves fiataloknak szóló, 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát (OTIO), amelynek keretében az önálló projekttel induló fiatalok összesen több mint ötmillió forint jutalmat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák is kiemelt támogatást nyernek.
ÉrdekelSzeptembertől ismét elérhető lesz a Hungarian Startup University Program (HSUP) több mint 30 felsőoktatási intézményben. A két féléves kurzus célja a hallgatók innovációs ismereteinek szélesítése, valamint az önálló projektjeikre épülő startupalapítás ösztönzése. A program a 2024/25-ös tanévtől kezdődően új arculat mellett, teljesen megújult tananyaggal indul, ráadásul az innováció nemzetközi nyelvén, angolul lesz elérhető, hiszen a sikeres induló vállalkozás alapítóknak külföldi befektetők, vevők és más partnerek előtt is képesnek kell lenniük megállni a helyüket.
ÉrdekelEgy héten át Magyarország kerül az innováció iránt érdeklődők figyelmének középpontjába: a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) szeptember végén rendezi meg első alkalommal, hagyományteremtő jelleggel a Hungary Innovation Weeket (HIW), amely rendezvénysorozat keretében a hazai és nemzetközi innovációs ökoszisztémák főbb szereplőinek közreműködésével az aktuális trendekről, kérdésekről, jógyakorlatokról, és arról lesz szó, hogy miként növelhető a hazai és az európai innovációs teljesítmény, ami a gazdasági versenyképesség kulcsa.
ÉrdekelA program segítségével még több egyetemista alapíthat startupot. Egy hónap múlva zárul a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó Hungarian Startup University Program (HSUP) idei tanéve.
ÉrdekelMár 33 intézmény vesz részt a Nemzeti Innovációs Ügynökség egyetemi startup-programjában, amihez az őszi szemeszterek során közel 14500 hallgató csatlakozott az elmúlt években.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) és a Magyar Diáklaborok Egyesület közös projektének keretében két újonnan létrejövő és négy fejlesztendő diáklabor kap vissza nem térítendő támogatást a laborok eszközparkjának modernizálására, csúcsminőségű, a kutatói életpályát vonzóvá tevő eszközök és az ezekhez szükséges humánerőforrás biztosítására.
ÉrdekelDr. Selye János világhírű vegyész, belgyógyász és endokrinológus nevét viseli az a program, amelynek keretében országszerte eddig 24 középiskola kapott támogatást fejlesztési célokra a Nemzeti Innovációs Ügynökség által vezetett és a Magyar Diáklaborok Egyesületével közösen létrehozott konzorciumi pályázatból. A program célja, hogy a természettudományos tantárgyak az iskolai oktatáson túlmutatva, interaktív kísérletezésekkel és tanórákkal szerettesse meg a fiatal középiskolásokkal a tudományos pályát.
ÉrdekelSzeptembertől több mint egymilliárd forint támogatásból újul meg 24 középiskolai diáklabor a Selye János Diáklabor Hálózat kiépítésének részeként. A fejlesztések révén a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gyakorlati eszközökön keresztül szeretné felkelteni a fiatalok figyelmét a kutatói pályák iránt.
Érdekel