2025. 03. 06.
Legyél Tudományos Nagykövet!

A Magyar Tudomány Évében különleges csapatot építünk, amelyhez Tudományos Nagyköveteket keresünk! 16 és 28 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk, akik szeretnek csapatban dolgozni és nyitottak új dolgok tanulására. Ha a tudomány iránt szenvedélyesen érdeklődő vagy, aki képes közérthetően és lebilincselően kommunikálni közönség előtt is, ez a program neked szól!

Érdekel
2025. 01. 30.
Sikeres ország sikeres innováción és versenyképes gazdaságon keresztül jöhet létre

Sikeres ország sikeres innováción és versenyképes gazdaságon keresztül jöhet létre. Ehhez viszont az kell, hogy a tehetséges fiatalokat az innovációs, tudományos kutató-fejlesztői pályára ösztönözzék - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Érdekel
2025. 01. 29.
A fiatalok sikere a nemzet sikere

Rekordszámú nevezés érkezett a középiskolai tudományos és innovációs tevékenységet fejlesztő 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára (OTIO), az érdeklődés kiemelkedő - mondta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) és a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) közös sajtótájékoztatóján Budapesten. Kiemelte, a fiatalok sikere a nemzet sikere, és a fiatalokkal együtt lesz az ország 2030-ra Európa 10 leginnovatívabb országa között.

Érdekel
2025. 01. 13.
HSUP: jövőépítés virtuális valóságon keresztül az Educatio kiállításon

Virtuális valóságon keresztül mutatott be lehetséges karrierutakat és a Hungarian Startup University Programban (HSUP) rejlő lehetőségeket a Nemzeti Innovációs Ügynökség a 25. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A kitelepülés célja az volt, hogy ösztönözze a kilátogató diákokat a jövőjükön való gondolkodáson és bemutassa, a program miként tudja támogatni őket abban, hogy álmaikat valóra váltsák.

Érdekel
2024. 12. 18.
Dupláztak a középiskolások: rekordszámú innovációs ötlet érkezett a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára

Soha nem övezte még ekkora érdeklődés Magyar Innovációs Szövetség középiskolások számára kiírt versenyét, a 14-18 éves korosztályból idén a korábbinál kétszer több, közel 300 pályázat érkezett a nagy múltú innovációs versenyre, a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára (OTIO). A fiatalok körében az innováció slágertémái között olyan területek állnak az élen, mint a fenntarthatóság, az emberek egészségének megtartását célzó projektek vagy a városi közlekedés modernizálása, az alkalmazott technológiák között pedig a mesterséges intelligencia és a 3D nyomtatás a legnépszerűbbek.

Érdekel
2024. 12. 03.
Még egy hétig jelentkezhetnek a középiskolások a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára!

A Magyar Innovációs Szövetség meghosszabbított határidővel várja a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára a jelentkezéseket, melynek határideje 2024. december 9., éjfél. A pályázó diákok összesen több mint ötmillió forint ösztöndíjat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák szintén kiemelt támogatásban részesülnek több 10 millió forint értékben.

Érdekel
2024. 10. 22.
Közel 3000 új diákkal indul a HSUP 5. tanéve 

Megújult formában kezdi meg ötödik tanévét 33 felsőoktatási intézményben, közel 3000 új diákkal a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezető zászlóshajó innovatív vállalkozói programja, a Hungarian Startup University Program (HSUP). „A program célja, hogy a fiatalok gyakorlatorientált képzésben ismerjék meg az innováció alapjait és az induló innovatív vállalkozások működését, elősegítve ezzel a hazai vállalkozói környezet bővülését” – mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója. Hozzátette, a program frissített tananyaga még magasabb minőséget és gyakorlati tudást kínál, ami segíti a diákokat abban, hogy sikeresen lépjenek be a piaci versenybe. A két féléves, gyakorlatorientált képzésben eddig közel tizenötezer diák vett részt.

Érdekel
2024. 10. 07.
Meghirdették a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát

Meghirdették a 14-19 éves fiataloknak szóló, 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát (OTIO), amelynek keretében az önálló projekttel induló fiatalok összesen több mint ötmillió forint jutalmat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák is kiemelt támogatást nyernek.

Érdekel
2024. 09. 04.
HSUP: a tanteremtől a startupalapításig

Szeptembertől ismét elérhető lesz a Hungarian Startup University Program (HSUP) több mint 30 felsőoktatási intézményben. A két féléves kurzus célja a hallgatók innovációs ismereteinek szélesítése, valamint az önálló projektjeikre épülő startupalapítás ösztönzése. A program a 2024/25-ös tanévtől kezdődően új arculat mellett, teljesen megújult tananyaggal indul, ráadásul az innováció nemzetközi nyelvén, angolul lesz elérhető, hiszen a sikeres induló vállalkozás alapítóknak külföldi befektetők, vevők és más partnerek előtt is képesnek kell lenniük megállni a helyüket.

Érdekel
2024. 05. 29.
Ősszel Magyarországra figyel a nemzetközi innovációs ökoszisztéma

Egy héten át Magyarország kerül az innováció iránt érdeklődők figyelmének középpontjába: a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) szeptember végén rendezi meg első alkalommal, hagyományteremtő jelleggel a Hungary Innovation Weeket (HIW), amely rendezvénysorozat keretében a hazai és nemzetközi innovációs ökoszisztémák főbb szereplőinek közreműködésével az aktuális trendekről, kérdésekről, jógyakorlatokról, és arról  lesz szó, hogy miként növelhető a hazai és az európai innovációs teljesítmény, ami a gazdasági versenyképesség kulcsa.

Érdekel
2024. 05. 03.
A tavaszi félévben is nagy érdeklődés övezi a folyamatosan fejlődő HSUP-t 

A program segítségével még több egyetemista alapíthat startupot. Egy hónap múlva zárul a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó Hungarian Startup University Program (HSUP) idei tanéve.

Érdekel
2023. 12. 28.
Több mint 4200 hallgatóval ismét sikeres félévet zárt a HSUP

Már 33 intézmény vesz részt a Nemzeti Innovációs Ügynökség egyetemi startup-programjában, amihez az őszi szemeszterek során közel 14500 hallgató csatlakozott az elmúlt években.

Érdekel