Hírek
Az egyetemeknek és a kutatóintézeteknek kiemelt szerepük van abban, hogy az ország gazdasági versenyképességét megerősítsék - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
ÉrdekelA Neumann János Program (NJP) fókuszterületi innovációs pályázatán 89 pályázó kapott összesen 50 milliárd forint értékű támogatást - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió hétfő reggeli műsorában.
ÉrdekelA Neumann János-program kiemelt fókuszterületeire érkezett 182 pályázat közül 89 projekt nyert támogatást 50 milliárd forint értékben - jelentette be Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter október 31-én Budapesten.
ÉrdekelAz innovációt nevezte a magyar versenyképesség kulcsának a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára október 28-án, hétfőn Debrecenben, a hajdú-bihari kereskedelmi és iparkamara Innováció a kkv-szektorban című fórumán tartott előadásában.
ÉrdekelKözös kutatási és startup-inkubációs rendszert épít ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a világ 44. legjobb egyeteme, a Chinese University of Hong Kong Sencseni Kutatóintézete. Az együttműködés célja közös innovatív induló vállalkozások növekedésének támogatása, közös konferenciák, előadások szervezése és közös képzési programok kialakítása. A most induló munka jól illeszkedik a magyar kormány innovációs stratégiájába, amelynek kulcseleme a magyar egyetemek és kutatóintézetek nemzetközi kapcsolatainak magasabb szintre emelése úgy nyugat, mint kelet irányába.
ÉrdekelMagyarország jó gyakorlatokkal és példákkal segíti, hogy a Nyugat-Balkán régió államainak gazdasága minél inkább a kutatásra és innovációra épüljön, ezzel is növelve a régió versenyképességét és erősítve a közép-európai országokkal – így Magyarországgal – fennálló gazdasági kapcsolatokat, ami Magyarország számára is kiemelten fontos. A Balkán Gazdasági Fórum (Balkan Economic Forum) célja, hogy a helyi és nemzetközi szakemberek jobban megismerjék a térség működését és megosszák egymással országaik jógyakorlatait olyan területeken, mint a körforgásos gazdaság, a kutatás és innováció, vagy a klímaváltozás hatásainak kezelése.
ÉrdekelAz Óbudai Egyetem együttműködésével nyitotta meg kapuit a hétvégén az üzbegisztáni Dzsizzakh városában az Inno-technopark elnevezésű tudományos park. Stratégiai fontosságú, hogy minél hamarabb, minél erősebb kapcsolat épüljön ki a régióval - hangsúlyozta a M1 aktuális csatorna hétfő reggeli adásában, valamint a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója.
ÉrdekelMódosult a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) hazai innovációs rendezvények létrejöttét támogató programjának felhívása. A változtatás révén bővült azok köre, akik pályázhatnak a támogatásra, illetve hiánypótlásra is lehetőség nyílik. Fentiek miatt a jelentkezési határidő is módosult, pályázni 2024. október 30-ig lehet.
ÉrdekelA Hungary Innovation Summit rendezvénnyel elindult az idei innovációs hét Budapesten. A Nemzeti Innovációs Ügynökség által szervezett Summiton előadások, workshopok és panelbeszélgetések keretében hazai és nemzetközi szakértők vitatták meg az innováció jövőjét, az új technológiák társadalmi kihívásait és az innovációs ökoszisztémák kiépítésének nemzetközileg sikeres modelljeit.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) támogatásával és aktív részvételével mutatkoztak be a magyar innovációs ökoszisztéma szereplői Kínában. A sanghaji, hangzhou-i, nankingi és hsziameni eseményeken együttműködések indultak több magyar egyetemmel, befektetővel és vállalkozással is, ezzel erősítve a két ország közötti gazdasági együttműködéseket.
ÉrdekelSzeptember 7-én kezdődött meg a Pujiang Innovációs Fórum Sanghajban, ahol a négy napig tartó rendezvényen idén Magyarország mint díszvendég vesz részt az eseményen mintegy negyven szakértővel, vállalati és egyetemi vezetővel, akik a fórumon elhelyezett kiemelt standnál mutatják be, hogy a magyar innováció milyen területeken nyújt világszínvonalú teljesítményt.
ÉrdekelSzeptembertől ismét elérhető lesz a Hungarian Startup University Program (HSUP) több mint 30 felsőoktatási intézményben. A két féléves kurzus célja a hallgatók innovációs ismereteinek szélesítése, valamint az önálló projektjeikre épülő startupalapítás ösztönzése. A program a 2024/25-ös tanévtől kezdődően új arculat mellett, teljesen megújult tananyaggal indul, ráadásul az innováció nemzetközi nyelvén, angolul lesz elérhető, hiszen a sikeres induló vállalkozás alapítóknak külföldi befektetők, vevők és más partnerek előtt is képesnek kell lenniük megállni a helyüket.
Érdekel