2025. 01. 13.
HSUP: jövőépítés virtuális valóságon keresztül az Educatio kiállításon

Virtuális valóságon keresztül mutatott be lehetséges karrierutakat és a Hungarian Startup University Programban (HSUP) rejlő lehetőségeket a Nemzeti Innovációs Ügynökség a 25. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A kitelepülés célja az volt, hogy ösztönözze a kilátogató diákokat a jövőjükön való gondolkodáson és bemutassa, a program miként tudja támogatni őket abban, hogy álmaikat valóra váltsák.

Érdekel
2024. 12. 18.
A pályázati programstruktúra célja, hogy Magyarország a világ legjobb innovátor országai közé kerüljön

A jövő évi kutatási innovációs stratégia keretében felvázolt 215 milliárd forintnyi pályázati programstruktúra is azt a célt szolgálja, hogy Magyarország a világ legjobb innovátor országai közé kerüljön - mondta Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár, a NIÜ vezérigazgatója szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.

Érdekel
2024. 12. 06.
15 milliárd forint nagyvállalati innovációra

Már elérhető az új, nagyvállalati fókuszterületi innovációs program: pályázatot nyújthatnak be magyarországi nagyvállalkozások önállóan, vagy kis- és középvállalkozásokkal együttműködésben, úgynevezett konzorciumi formában. Egyetem vagy kutatóintézet bevonása kötelező a programba - jelentette be Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója.

Érdekel
2024. 11. 21.
Az egyetemeknek kiemelt szerepük van az ország versenyképességének megerősítésében

Az egyetemeknek és a kutatóintézeteknek kiemelt szerepük van abban, hogy az ország gazdasági versenyképességét megerősítsék - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.

Érdekel
2024. 11. 04.
Ötvenmilliárd forint támogatást kaptak a pályázók a fókuszterületi innovációs pályázatból

A Neumann János Program (NJP) fókuszterületi innovációs pályázatán 89 pályázó kapott összesen 50 milliárd forint értékű támogatást - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió hétfő reggeli műsorában.

Érdekel
2024. 10. 25.
A világ 44. legjobb egyetemével együttműködésben mutat utat a mesterséges intelligencia területén a Budapesti Corvinus Egyetem

Közös kutatási és startup-inkubációs rendszert épít ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a világ 44. legjobb egyeteme, a Chinese University of Hong Kong Sencseni Kutatóintézete. Az együttműködés célja közös innovatív induló vállalkozások növekedésének támogatása, közös konferenciák, előadások szervezése és közös képzési programok kialakítása. A most induló munka jól illeszkedik a magyar kormány innovációs stratégiájába, amelynek kulcseleme a magyar egyetemek és kutatóintézetek nemzetközi kapcsolatainak magasabb szintre emelése úgy nyugat, mint kelet irányába.

Érdekel
2024. 10. 22.
Közel 3000 új diákkal indul a HSUP 5. tanéve 

Megújult formában kezdi meg ötödik tanévét 33 felsőoktatási intézményben, közel 3000 új diákkal a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezető zászlóshajó innovatív vállalkozói programja, a Hungarian Startup University Program (HSUP). „A program célja, hogy a fiatalok gyakorlatorientált képzésben ismerjék meg az innováció alapjait és az induló innovatív vállalkozások működését, elősegítve ezzel a hazai vállalkozói környezet bővülését” – mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója. Hozzátette, a program frissített tananyaga még magasabb minőséget és gyakorlati tudást kínál, ami segíti a diákokat abban, hogy sikeresen lépjenek be a piaci versenybe. A két féléves, gyakorlatorientált képzésben eddig közel tizenötezer diák vett részt.

Érdekel
2024. 10. 14.
Az Óbudai Egyetem közreműködésével nyílt tudományos park az üzbegisztáni Dzsizzakh városában

Az Óbudai Egyetem együttműködésével nyitotta meg kapuit a hétvégén az üzbegisztáni Dzsizzakh városában az Inno-technopark elnevezésű tudományos park. Stratégiai fontosságú, hogy minél hamarabb, minél erősebb kapcsolat épüljön ki a régióval - hangsúlyozta a M1 aktuális csatorna hétfő reggeli adásában, valamint a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója.

Érdekel
2024. 09. 24.
A magyar modellt ajánljuk az európai versenyképességi fordulat megvalósításához

A Hungary Innovation Summit rendezvénnyel elindult az idei innovációs hét Budapesten. A Nemzeti Innovációs Ügynökség által szervezett Summiton előadások, workshopok és panelbeszélgetések keretében hazai és nemzetközi szakértők vitatták meg az innováció jövőjét, az új technológiák társadalmi kihívásait és az innovációs ökoszisztémák kiépítésének nemzetközileg sikeres modelljeit.

Érdekel
2024. 09. 04.
HSUP: a tanteremtől a startupalapításig

Szeptembertől ismét elérhető lesz a Hungarian Startup University Program (HSUP) több mint 30 felsőoktatási intézményben. A két féléves kurzus célja a hallgatók innovációs ismereteinek szélesítése, valamint az önálló projektjeikre épülő startupalapítás ösztönzése. A program a 2024/25-ös tanévtől kezdődően új arculat mellett, teljesen megújult tananyaggal indul, ráadásul az innováció nemzetközi nyelvén, angolul lesz elérhető, hiszen a sikeres induló vállalkozás alapítóknak külföldi befektetők, vevők és más partnerek előtt is képesnek kell lenniük megállni a helyüket.

Érdekel
2024. 07. 19.
Nemzetközi tudáshoz és kapcsolatrendszerhez férhetnek hozzá a Science Parkok a NIÜ új partnerségén keresztül

Tudásmegosztás, hálózatépítés és érdekképviselet a legfőbb célja a 77 ország 350-nél is több szervezetét összefogó Science Parkok Nemzetközi Szövetségének (IASP), amelynek hivatalos tagjává vált a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ). Az IASP-tagság eredményeként az egyetemi bázisú Science Parkok nemzetközi tapasztalatokhoz, jógyakorlatokhoz, adatokhoz és élő kapcsolatrendszerhez férhetnek hozzá, ezáltal tovább erősítve meghatározó szerepüket az egyetemek és a gazdaság összekapcsolásában.

Érdekel
2024. 07. 09.
HSUP – bemutatkoztak az idei tanév legjobb projektjei

Összesen 45 millió forintot kaptak a legpiacképesebbnek ítélt egyetemi innovációs projektek a Hungarian Startup University Program (HSUP) keretében. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó két féléves egyetemi kurzust idén is a Demo Day zárta. A budapesti eseményen neves szakemberekből álló zsűri előtt 15 csapat mutatta be innovatív projektjét, amelyek közül a legígéretesebbek szakmai felajánlásokkal is gazdagodtak. A Demo Day keretében ismertették a jövő tanévtől életbe lépő változásokat, a korszerűsített tananyagot, az új arculatot, valamint bejelentették, hogy ősztől indul a doktori hallgatóknak és posztdoktori programokban résztvevő kutatóknak szóló HSUP Advanced program is.

Érdekel