

Hírek

Elkészült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiadványa, amelynek célja, hogy röviden és szemléletesen mutassa be a magyar kutatási és innovációs stratégiát, az innovációs ökoszisztéma eredményeit, kulcsszereplőit és zászlóshajó programjait.
Érdekel
A magyar tudomány éve egy különleges lehetőség arra, hogy reflektorfénybe állítsa, és kiemelje a hazai kutatási eredményeket, a tudomány társadalmi jelentőségét, valamint hogy közelebb vigye a tudományt a fiatalokhoz - hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a magyar tudomány éve alkalmából mondott beszédében csütörtökön a budapesti Hősök terén.
Érdekel
Az egyetemek egyre aktívabbak az iparjogvédelemben: tavaly kétszer annyi szabadalmi bejelentést tettek, mint 2023-ban, összesen 143-at - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára az IP Day - Tudáshasznosítás felsőfokon című konferencián csütörtökön, Budapesten.
Érdekel
Ismét pályázhatnak a magyar egyetemek nemzetközi projektjeik megvalósításához a HU-rizont programban, amelyre idén 8 milliárd forint áll rendelkezésre - mondta el Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Érdekel
A magyar kutatókat és a magyar gazdaságot segíti a HU-rizont program 2025-ös pályázata, amelyre 8 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre - jelentette ki Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter hétfőn Budapesten.
Érdekel
A Nemzeti Innovációs Ügynökség összekapcsolta az egyetemeket a befektetőkkel, hogy segítse a felsőoktatásban megjelenő innovatív ötletek, technológiák piacra jutását - hangsúlyozta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.
Érdekel
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) egyetemi tudáshasznosítást támogató TTC-projektje: hiánypótló rendezvényen kapcsolta össze a NIÜ az egyetemeket és az innovációs befektetőket, elősegítve a két szektor együttműködését. Az eseményen az egyetemi technológia transzfer szakértők ismertették a felsőoktatási intézményekben formálódó innovációs projekteket. A potenciális együttműködések bemutatása azért is fontos a befektetőknek, mert az egyetemi tudástranszfer versenyelőnyt és piaci növekedést biztosít az üzleti angyaloknak, inkubátoroknak és kockázati tőkebefektetőknek, egyúttal jó az egyetemeknek és a kutatóknak is, hiszen a kockázatitőke-befektetők nélkülözhetetlenek az innovációik sikeres piacravitelében.
Érdekel
Idén rekordszámú, több mint ötezerötszáz tehetség mutatja be kutatását az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) - közölte Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a nagy múltú verseny szerdai sajtótájékoztatóján a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen
Érdekel
Idén öten kapták meg a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) egyik legrangosabb elismerését, a Jedlik Ányos-díjat, amely a sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerését szolgálja.
Érdekel
Az innovációs ökoszisztémák megerősítésében és a magyar gazdaság versenyképességének fejlesztésében az egyetemek és az ipar együttműködésének meghatározó szerepe van - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója szerdán Budapesten, az SZTE-Egis Ipari Partnerségi Tanszék megalapításáról szóló megállapodás aláírása alkalmából tartott eseményen.
Érdekel
Tavaly több mint 140 szabadalmi bejelentést tettek az intézmények, ez több mint kétszerese az egy évvel korábbinak - közölte Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkára az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.
Érdekel
A Szegedi Tudományegyetem és az ELI ALPS lézeres kutatóközpont együttműködésében működő Nemzeti Lézeres Transzmutációs Laboratórium nemzetközi viszonylatban figyelmet keltő eredményekről számolt be projektzáró konferenciáján. Az eseményen Lantos Csaba energiaügyi miniszter a tudományos finanszírozást visszaigazoló kutatásnak nevezte a projektet. Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár, a NIÜ vezérigazgatója bejelentette, hogy Missziók néven új kormányprogramot indítanak, amely a nemzeti laboratóriumok eredményeit hasznosítja majd. A szegedi ELI-ALPS Lézeres Kutatóközpontban elvégzett kutatások középpontjában a nukleáris hulladék kezelésének, illetve a lézerimpulzusokkal keltett neutronok felhasználásának kérdése állt.
Érdekel