Hírek
Szeptembertől ismét elérhető lesz a Hungarian Startup University Program (HSUP) több mint 30 felsőoktatási intézményben. A két féléves kurzus célja a hallgatók innovációs ismereteinek szélesítése, valamint az önálló projektjeikre épülő startupalapítás ösztönzése. A program a 2024/25-ös tanévtől kezdődően új arculat mellett, teljesen megújult tananyaggal indul, ráadásul az innováció nemzetközi nyelvén, angolul lesz elérhető, hiszen a sikeres induló vállalkozás alapítóknak külföldi befektetők, vevők és más partnerek előtt is képesnek kell lenniük megállni a helyüket.
ÉrdekelTudásmegosztás, hálózatépítés és érdekképviselet a legfőbb célja a 77 ország 350-nél is több szervezetét összefogó Science Parkok Nemzetközi Szövetségének (IASP), amelynek hivatalos tagjává vált a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ). Az IASP-tagság eredményeként az egyetemi bázisú Science Parkok nemzetközi tapasztalatokhoz, jógyakorlatokhoz, adatokhoz és élő kapcsolatrendszerhez férhetnek hozzá, ezáltal tovább erősítve meghatározó szerepüket az egyetemek és a gazdaság összekapcsolásában.
ÉrdekelÖsszesen 45 millió forintot kaptak a legpiacképesebbnek ítélt egyetemi innovációs projektek a Hungarian Startup University Program (HSUP) keretében. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó két féléves egyetemi kurzust idén is a Demo Day zárta. A budapesti eseményen neves szakemberekből álló zsűri előtt 15 csapat mutatta be innovatív projektjét, amelyek közül a legígéretesebbek szakmai felajánlásokkal is gazdagodtak. A Demo Day keretében ismertették a jövő tanévtől életbe lépő változásokat, a korszerűsített tananyagot, az új arculatot, valamint bejelentették, hogy ősztől indul a doktori hallgatóknak és posztdoktori programokban résztvevő kutatóknak szóló HSUP Advanced program is.
ÉrdekelLezárult a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) gondozásában futó Hungarian Startup University Program (HSUP) idei tanéve. A képzés indulása óta összesen több mint 15 ezer egyetemista vett részt a programban.
ÉrdekelAz eseményen Lantos Csaba energiaügyi miniszter méltatta a szegedi kutatási agglomeráció, a Szegedi Tudományegyetem, az ELI ALPS lézerközpont, a Szegedi Biológiai Kutatóintézet és az SZTE Science Park elmúlt években elért eredményeit.
ÉrdekelA Miskolci Egyetem által szervezett GREENOVATION konferencia panelbeszélgetésében Bódis László vezérigazgatónk elmondta, hogy a Neumann János Program egyik kiemelt fókuszterülete a zöld átállás, ideértve a klímasemleges és biztonságos energiaátmenet, az agrárium és élelmiszeripar, a körforgásos gazdaság és a vízügyek területét is.
ÉrdekelEgyüttműködési megállapodást kötött a NIÜ a Tudományos Parkok és Innovációs Területek Nemzetközi Szövetségével (International Association of Science Parks and Areas of Innovation, IASP)
ÉrdekelKitaláltál egy innovatív és fenntartható élelmiszert? Szeretnéd megváltoztatni a csomagolását a termékednek a fenntarthatóság érdekében? Hagyd, hogy a gondolat valósággá váljon és jelentkezz az Ecotrophelia Magyarország 2024 élelmiszer innovációs hallgatói versenyre!
ÉrdekelKutatóprofesszori megállapodást írt alá Gérard Mourou francia Nobel-díjas fizikussal a Szegedi Tudományegyetem – jelentette be Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter a Facebook oldalán
ÉrdekelNagy volt az érdeklődés az innovatív vállalkozás/startup indításához szükséges ismereteket adó Hungarian Startup University Program (HSUP) iránt az Educatio szakkiállításon
ÉrdekelMár 33 intézmény vesz részt a Nemzeti Innovációs Ügynökség egyetemi startup-programjában, amihez az őszi szemeszterek során közel 14500 hallgató csatlakozott az elmúlt években.
Érdekel