Hírek
Módosult a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) hazai innovációs rendezvények létrejöttét támogató programjának felhívása. A változtatás révén bővült azok köre, akik pályázhatnak a támogatásra, illetve hiánypótlásra is lehetőség nyílik. Fentiek miatt a jelentkezési határidő is módosult, pályázni 2024. október 30-ig lehet.
ÉrdekelSzeptembertől ismét elérhető lesz a Hungarian Startup University Program (HSUP) több mint 30 felsőoktatási intézményben. A két féléves kurzus célja a hallgatók innovációs ismereteinek szélesítése, valamint az önálló projektjeikre épülő startupalapítás ösztönzése. A program a 2024/25-ös tanévtől kezdődően új arculat mellett, teljesen megújult tananyaggal indul, ráadásul az innováció nemzetközi nyelvén, angolul lesz elérhető, hiszen a sikeres induló vállalkozás alapítóknak külföldi befektetők, vevők és más partnerek előtt is képesnek kell lenniük megállni a helyüket.
ÉrdekelFolyamatosan nő az innovatív fiatalok és vállalkozások száma Magyarországon, ám közülük sokan segítségre szorulnak abban, hogy elképzeléseikből miként lehet sikeres terméket vagy szolgáltatást létrehozni. Ebben segít a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) IMPULSE programja, amely magyar vállalkozások és startupok magas piaci potenciállal kecsegtető innovációinak hasznosítását támogatja csoportos és személyes tanácsadás mentorálás és tudásátadás keretében.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) célja, hogy az innovatív projektek és cégek piaci terjeszkedésének támogatásával és az innováció-központú kultúra népszerűsítésével növelje a magyar innovációs ökoszisztéma potenciálját Szingapúrban. A NIÜ részvételi lehetőséget kínál a szingapúri Agri-Food Tech Expo 2024-en való részvételre, mellyel elősegíti a magyar vállalkozások belépését a szingapúri piacra, értékes betekintést nyújtva a piac sajátosságaiba és üzleti kultúrájába, beleértve a kapcsolatépítést, képzést a helyi sajátosságokról, fogyasztói magatartásról és trendekről.
Érdekel30 millió forinttal támogatja a hazai innovációs rendezvények létrejöttét a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) 2024-ben. Az ügynökség kiemelt missziója az innovációs ismeretek elmélyítése, az ökoszisztéma dinamizálása különböző hazai és nemzetközi események szervezésével, amelyhez segítséget nyújt a hazai innovációs ökoszisztéma szereplői számára elérhető Rendezvénytámogatási program.
ÉrdekelA tavaszi indulás óta közel 30 innovatív vállalkozás vett részt a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) külpiacra lépést segítő programján, az XPAND-en. Közülük a legfelkészültebb 10 vállalkozás már nemzetközi innovációs és technológiai rendezvényekre is eljutott a NIÜ támogatásával, amelyek keretében közel 200 üzleti tárgyalás jött létre külpiaci partnerekkel. Szeptemberben újra Kínában, majd az elkövetkező hónapokban Németországban, Kazahsztánban, az Amerikai Egyesült Államokban és Szingapúrban is lehetőség nyílik a bemutatkozásra és üzleti kapcsolatépítésre. A külpiaci megjelenésre felkészítő workshopok augusztustól ismételten elindulnak, amelyekre a NIÜ várja az innovatív vállalkozások és startupok jelentkezését az ügynökség honlapján keresztül.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) legújabb szolgáltatása, az Enterprise Horizon program információátadással támogatja az innovatív vállalkozásokat a világ legnagyobb kutatás-fejlesztés és innovációs programjában, Horizon Europe-ban való sikeres részvételben, illetve nemzetközi konzorciumok építésében. Az első workshop (START) 2024. július 4-én lesz a NIÜ-ben.
ÉrdekelJui Lim, a szingapúri innovációs ügynökség (SGInnovate) vezérigazgatója látogatott a Nemzeti Innovációs Ügynökségbe (NIÜ), ahol találkozott az ügynökség vezetőjével, Bódis Lászlóval. Az egyeztetésen szintén részt vett a NIÜ vezérigazgató-helyettese, Korányi László, illetve Pach Judit szingapúri nagykövet és Szabó István, a HUN-REN vezérigazgató-helyettese is.
ÉrdekelAz európai nemzeti innovációs ügynökségeket tömörítő szervezet, a The European Network of Innovation Agencies (TAFTIE) hivatalos tagjává vált a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ). A csatlakozás révén az ügynökség még kiterjedtebb nemzetközi kapcsolatrendszerre tesz szert, amelyen keresztül a magyar innovatív vállalkozások, startupok, egyetemek és kutatóintézetek számára még több együttműködési, támogatási és tudásátadási lehetőség nyílik meg.
ÉrdekelÖtven évvel ezelőtt, 1974-ben találta fel ifj. Rubik Ernő az eredetileg oktatási célokra szánt logikai játékát, amely végül Rubik-kockaként meghódította az egész világot, s a mai napig a magyar kreativitás és innováció egyik legfőbb szimbólumának számít. Rávilágít arra, hogy egy jó innováció évtizedekig fenntarthatja az érdeklődést. Vajon a jelenben egyszerűbben tudná sikerre vinni találmányát a feltaláló? E célból jött létre a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), amelynek küldetése, hogy a Rubik-kockához hasonló, kiváló innovatív projektek piacravitelét elősegítse.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) legújabb szolgáltatása, az Enterprise Horizon program információátadással támogatja az innovatív vállalkozásokat a világ legnagyobb kutatás-fejlesztés és innovációs programjában, Horizon Europe-ban való sikeres részvételben, illetve nemzetközi konzorciumok építésében. Mindez azon törekvések sorát erősíti, amelyek célja a magyar innovatív vállalkozások külpiacra lépésének támogatása, nemzetközi hálózatosodásuk elősegítése, és nem utolsó sorban nemzetközi források bevonása a magyar innovációs ökoszisztémába.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) IMPULSE programjának célja, hogy elősegítse a magyar vállalkozások magas piaci potenciállal bíró innovatív termékeinek, szolgáltatásainak piaci hasznosítását. A pályázók bruttó 5, illetve 7,5 millió forint értékű, innovációt támogató szolgáltatáscsomagot nyerhetnek el, amelynek keretében projektfejlesztési, innovációfinanszírozási, üzletfejlesztési, szellemi tulajdonvédelmi és egyéb témákban részesülhetnek csoportos és személyes tanácsadásban és mentorálásban.
Érdekel