

Hírek

Két évvel ezelőtt alakult meg a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), amelynek célja a hazai innovációs ökoszisztéma erősítése, versenyképességének javítása, az innovációs ökoszisztéma szereplőinek összekapcsolása. Az eltelt időszakban az ügynökség több mint 2 ezer vállalkozást segített különböző szolgáltatásaival, több mint 100 innovatív vállalkozást sikerrel támogatott a külpiacra lépésben, több ezer hallgató innovációs képzésében játszott főszerepet, valamint 15 egyetemet támogatott a kutatási eredményeik piaci hasznosításában és az iparral való összekapcsolódásban.
Érdekel
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus kezdeményezésére került elfogadásra az Országgyűlés által az a törvény, amely egyedülálló módon kapcsolja össze a világszínvonalú csúcskutatást és a korai tehetséggondozást, ezáltal globálisan is kiemelkedő fejlődési utat biztosít a jövő magyar tudósai és innovátorai számára. Az Élvonal Program missziója, hogy olyan világszínvonalú környezet jöjjön létre Magyarországon, amely egyrészt elősegíti, hogy a jövő magyar Nobel-díjasai itthon végzett kutatásaikkal érdemeljék ki a tudomány legfontosabb elismerését, másrészt hozzájárul a kiemelkedő hazai hozzáadott értéket előállítani képes magyar mélytechnológiai (tudományos és műszaki áttöréseket piacra vivő) szektor felépüléséhez.
Érdekel
Míg tíz évvel ezelőtt mintegy hat-hétezer személy vett részt a doktori képzésekben Magyarországon, ez a szám ma már meghaladja a tizenegyezret, ami több mint ötvenszázalékos bővülést jelent - mondta Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója május 20-án, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Érdekel