Hírek
Szakmai fejlesztésre, újításra, a gazdasági kapcsolatok és a kutatási területek bővítésére ösztönzi a mikro-, kis- és közepes vállalkozásokat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) Nemzeti Innovációs Ügynökséggel (NIÜ) közös új projektje.
ÉrdekelInnovációs programcsomagot hirdet meg a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak száznyolcvanmilliárd forint értékben – mondta el a Magyar Nemzetnek Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár. A Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója közölte azt is, ebből 106 milliárd forinttal támogatják a kutatás-fejlesztésre alapuló innovatív termékek és technológiák létrehozását, valamint 75 milliárd forinttal a legkisebb vállalkozások üzleti folyamatainak innovációját.
ÉrdekelAz innovációt nevezte a magyar versenyképesség kulcsának a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára október 28-án, hétfőn Debrecenben, a hajdú-bihari kereskedelmi és iparkamara Innováció a kkv-szektorban című fórumán tartott előadásában.
ÉrdekelOktóberben több vidéki nagyvárosban (Veszprém után Győr, Miskolc, Szeged, Pécs, Debrecen) is első kézből kaphatnak információkat a vállalkozók az elmúlt évek legnagyobb, KKV-knak szóló innovációs támogatási programjáról: a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) Plusz két felhívása keretében 75 és 106,88 milliárd forintnyi pályázati pénz érhető el. A cél a vállalkozások innovációs képességeinek javítása, illetve minél exportképesebb termékek, technológiák és szolgáltatások létrehozásának ösztönzése.
ÉrdekelA Hungary Innovation Summit rendezvénnyel elindult az idei innovációs hét Budapesten. A Nemzeti Innovációs Ügynökség által szervezett Summiton előadások, workshopok és panelbeszélgetések keretében hazai és nemzetközi szakértők vitatták meg az innováció jövőjét, az új technológiák társadalmi kihívásait és az innovációs ökoszisztémák kiépítésének nemzetközileg sikeres modelljeit.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) támogatásával és aktív részvételével mutatkoztak be a magyar innovációs ökoszisztéma szereplői Kínában. A sanghaji, hangzhou-i, nankingi és hsziameni eseményeken együttműködések indultak több magyar egyetemmel, befektetővel és vállalkozással is, ezzel erősítve a két ország közötti gazdasági együttműködéseket.
ÉrdekelSzeptember 7-én kezdődött meg a Pujiang Innovációs Fórum Sanghajban, ahol a négy napig tartó rendezvényen idén Magyarország mint díszvendég vesz részt az eseményen mintegy negyven szakértővel, vállalati és egyetemi vezetővel, akik a fórumon elhelyezett kiemelt standnál mutatják be, hogy a magyar innováció milyen területeken nyújt világszínvonalú teljesítményt.
ÉrdekelMagyarország a díszvendége a világ egyik legrangosabb innovációs eseményének, a kínai Pujiang Innovációs Fórumnak Sanghajban. A szeptember 7-10. között zajló, nagyszabású rendezvényen hazánk egy 40 fős, szakpolitikusokból, tudósokból, vállalati és egyetemi vezetőkből álló delegációval képviselteti magát. A delegációt Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója vezeti.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) célja, hogy az innovatív projektek és cégek piaci terjeszkedésének támogatásával és az innováció-központú kultúra népszerűsítésével növelje a magyar innovációs ökoszisztéma potenciálját Szingapúrban. A NIÜ részvételi lehetőséget kínál a szingapúri Agri-Food Tech Expo 2024-en való részvételre, mellyel elősegíti a magyar vállalkozások belépését a szingapúri piacra, értékes betekintést nyújtva a piac sajátosságaiba és üzleti kultúrájába, beleértve a kapcsolatépítést, képzést a helyi sajátosságokról, fogyasztói magatartásról és trendekről.
ÉrdekelA tavaszi indulás óta közel 30 innovatív vállalkozás vett részt a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) külpiacra lépést segítő programján, az XPAND-en. Közülük a legfelkészültebb 10 vállalkozás már nemzetközi innovációs és technológiai rendezvényekre is eljutott a NIÜ támogatásával, amelyek keretében közel 200 üzleti tárgyalás jött létre külpiaci partnerekkel. Szeptemberben újra Kínában, majd az elkövetkező hónapokban Németországban, Kazahsztánban, az Amerikai Egyesült Államokban és Szingapúrban is lehetőség nyílik a bemutatkozásra és üzleti kapcsolatépítésre. A külpiaci megjelenésre felkészítő workshopok augusztustól ismételten elindulnak, amelyekre a NIÜ várja az innovatív vállalkozások és startupok jelentkezését az ügynökség honlapján keresztül.
ÉrdekelA Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) legújabb szolgáltatása, az Enterprise Horizon program információátadással támogatja az innovatív vállalkozásokat a világ legnagyobb kutatás-fejlesztés és innovációs programjában, Horizon Europe-ban való sikeres részvételben, illetve nemzetközi konzorciumok építésében. Az első workshop (START) 2024. július 4-én lesz a NIÜ-ben.
ÉrdekelJui Lim, a szingapúri innovációs ügynökség (SGInnovate) vezérigazgatója látogatott a Nemzeti Innovációs Ügynökségbe (NIÜ), ahol találkozott az ügynökség vezetőjével, Bódis Lászlóval. Az egyeztetésen szintén részt vett a NIÜ vezérigazgató-helyettese, Korányi László, illetve Pach Judit szingapúri nagykövet és Szabó István, a HUN-REN vezérigazgató-helyettese is.
Érdekel